سه شنبه 12 اسفند 1399

رئیس انجمن صنفی صنعتی کارفرمایی خدمات فنی و مهندسی استان کرمانشاه با گله‌مندی از نادیده گرفتن نقش موثر «خدمات فنی و مهندسی» در صنعت استان، گفت: استفاده از توان انجمن در توسعه پایدار فنی و اقتصادی استان غیرقابل کتمان است.

 

 

به گزارش روابط عمومی خانه صنعت، معدن وتجارت استان کرمانشاه؛رئوف کویلی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ما ، اظهار داشت: صنعت کشور و به‌خصوص صنایع استان در حال حاضر با چالش‌های فراوانی دست و پنجه نرم می‌کنند که متاسفانه در بسیاری از آن‌ها نقش واحدهای خدمات فنی و مهندسی بعنوان مشاور و پشتیبان صنعت خالی و نادیده گرفته شده است.

 

وی در تعریف خدمات فنی و مهندسی، گفت: حل هوشمندانه چالش‌های پیش روی واحدهای صنعتی با به‌کارگیری دانش و تجربه  در واقع تعریفی است که می‌توان از خدمات فنی و مهندسی داشت.

 

رئیس انجمن صنفی صنعتی کارفرمایی خدمات فنی و مهندسی استان کرمانشاه تصریح کرد: خدمات فنی مهندسی خدمتی‌ست نرم‌افزاری که با تلفیق سخت‌افزار موجود در صنعت می‌تواند موجبات فعالی صنعت استان را فراهم کند.

 

وی افزود: ما از پیشگامان خدمات فنی و مهندسی در سطح کشور بوده‌ایم و در سال ۱۳۸۴ بعنوان چهارمین انجمن کارفرمایی خدمات فنی و مهندسی کشور به ثبت رسیده‌ایم، اما متاسفانه علی‌رغم هماهنگی‌های اعضای انجمن، از جایگاه مناسب و اثرگذار در بخش صنعت برخوردار نیستیم.

 

کویلی تصریح کرد: خدماتی همچون شناسایی هزینه نیازهای فناورانه، افزایش بهره‌وری، تهیه طرح‌های امکان‌سنجی، نصب و راه‌اندازی تجهیزات و نگهداری، اتوماسیون صنعتی طراحی محصول، تدوین استانداردهای صنعتی، بخشی از خدمات قابل ارائه واحدهای فنی و مهندسی است.

 

وی در ادامه، اضافه کرد: متاسفانه در نهادهای دولتی مرتبط لزوم استفاده از توان مشاوره‌ای واحدهای خدمات فنی مهندسی در توسعه صنعتی نهادینه نشده است همچنین به حمایت‌های خوب شرکت شهرک‌های صنعتی استان اشاره نموده و از جناب مهندس کردستانی مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی و آقای مهندس محمدی معاونت صنایع کوچک تشکر و قدردانی نمود.

 

کویلی گفت: استفاده از پتانسیل دانشگاه‌ها در ارتقای بار علمی اعضای انجمن می‌تواند اثربخش باشد و استفاده از توان انجمن در توسعه پایدار فنی و اقتصادی استان غیرقابل کتمان است.

 

وی در پایان رعایت اخلاق حرفه‌ای‌، افزایش دانش تخصصی اعضا‌، تسهیل فضای کسب و کار و بروز بودن علم، دانش و تجربه را عوامل اصلی موفقیت اعضای انجمن عنوان کرد.

 

انتهای پیام

آموزشگاه

ارتبـاط با ما

آدرس : کرمانشاه - شهرک صنعتی بیستون ابتدای شهرک ساختمان خدمات فناوری کسب و کار

تلفکس : 34735098-083

تلفن :    34735108-083

کانال تلگرام:   ksh-himt@

E-Mail : khsanat_kermanshah@yahoo.com

 

Template Design:Dima Group