سه شنبه 12 اسفند 1399

دبیر اجرایی خانه صنعت و معدن استان کرمانشاه گفت: واحدهای تولیدی برای رشد اقتصادی نیاز دارند که دانش فنی و اطلاعات دانشگاه را در اختیار بگیرند تا صنعت و تولید را بهتر رشد دهند.

به گزارش روابط عمومی خانه صنعت، معدن وتجارت از کرمانشاه؛خانه صنعت و معدن استان کرمانشاه با همراهی مدیریت توسعه فناوری سلامت چهارمین رویداد «ایده شو سلامت» مربوط به فراخوان دهم طرح های فناورانه دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه را برگزار کرد .

این رویداد با حضور معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم‌پزشکی ، هیئت رییسه و جمعی از اعضای خانه صنعت و معدن، کارآفرینان و پژوهشگران و ایده پردازان حوزه سلامت در سالن آمفی تئاتر خانه صنعت و معدن برگزار شد.

دبیر اجرایی خانه صنعت و معدن استان کرمانشاه بیان داشت: خلا همکاری صنعت و دانشگاه در دهه های اخیر در جامعه احساس می شد.

مهندس فرهاد مرزی گفت: خانه صنعت و معدن در چند سال اخیر تلاش کرده است این خلا را پر کند وارتباط خوبی با دانشگاه‌ها برقرار کند.دفاتر ارتباط صنعت و دانشگاه با خانه صنعت و معدن فعال شده است.

وی با اشاره به شرایط حاکم بر جامعه و برگزاری جلسات با رعایت پروتکل های بهداشتی اظهار داشت: تعداد جلسات در چند و قت اخیر کم شده است و این جلسه را نیز به صورت محدود برگزار کرده ایم و امیدواریم در آینده نزدیک با ریشه کن شدن این ویروس منحوس ارتباط صنعت و دانشگاه هرچه بیشتر فعال شود.

دبیراجرایی خانه صنعت و معدن استان کرمانشاه خاطر نشان کرد: مسئولین دانشگاه و معاون پژوهشی دانشگاه نیز به برقراری این ارتباط اعتقاد داشتند و امیدواریم با ایده شو و برنامه های اینچنینی و مراسم های دیگر ارتباط بیشتر برقرار کنیم.

وی تاکید کرد:  واحد های تولیدی ما نیاز به این دارند که دانش فنی و اطلاعات دانشگاه را در اختیار بگیرند تا صنعت و تولید را بهتر رشد دهند. چه بهتر که این اتفاق درسالی که  مزین به جهش تولید است این تحرک و حرکتی را داشته باشیم .

مرزی تصریح کرد: علاوه بر این ارتباطات، در جهت بالابردن و بروزرسانی دانش فنی نیروهای کار و متخصص واحدهای تولیدی و صنعتی استان، خانه صنعت و معدن استان کرمانشاه اقدام به تاسیس مجتمع آموزشی فنی و حرفه ای به عنوان اولین خانه صنعت و معدن کشور کرده است. این اتفاق مبارک با همکاری و کمک واحدهای تولیدی و صنعتی استان و تلاش‌های اداره کل فنی و حرفه‌ای صورت گرفته است . در این راستا 12 واحد با این مجتمع  تفاهم نامه بسته اند تا از فضاهای کار آنها برای آموزش متقاضیان در جهت قرار گرفتن در محیط واقعی کار و شرایط کارگاهی استفاده شود.

وی با تشکر از محمدی مدیرکل فنی و حرفه ای استان کرمانشاه گفت: خانه صنعت و معدن ایران یک سالی بود که به دنبال تشکیل چنین آموزشگاهی بود که نتوانستند این کاررا عملی کنند.

دبیر اجرایی خانه صنعت و معدن استان یادآور شد : خانه صنعت و معدن کرمانشاه یکی از فعال ترین خانه های کشور است.

وی ابراز امیدواری کرد: با برگزاری چنین جلسات و همایشهایی واحدهای تولیدی استان به نحو احسن از این فرصت استفاده کنند شاید در سرمایه گذاری  و تولیدات خود از این ایده ها استفاده کننند.

 

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم‌پزشکی نیز در این رویداد بیان داشت:  ارتباط صنعت و دانشگاه یک مولفه خیلی مهم در توسعه اقتصاد دانش بنیان است که درارتباط دو طرفه حاصل می شود.

 

 

دکتر رضا خدا رحمی با بیان اینکه پدیده انتقال دانش عموما به آنچه که مردم باید از میزان پیشرفت دانش بدانند اخلاق می شود تصریح کرد:  این آگاهی عمومی مردم را بالا برده است . خیلی از مواردی که امروز عام مردم می دانند قبلا مسائل پیچیده علمی بوده که دانشمندان و محققان آنرا به یک واقعیت علمی تبدیل کرده‌اند .

وی خاطرنشان ساخت: در دنیای مدرن نیاز است که با توجه به خواسته های جامعه یکسری تکنولوژی یا خلق شود یا تکنولوژی قدیمی تکمیل شود.

خدارحمی گفت: باید ازکارهای افراد بدیع و نو آور باخبر باشیم و بتوانیم در این زمینه به آنها کمک کنیم تا برای آیند‌ه‌ای روشن نیازهای مالی و اعتباری پروژه  و طرح خود را جذب کنند.

در این همایش 10 طرح پژوهشی و ایده سلامت محور به استحضار شرکت کنندگان رسید تا سرمایه گذاران، تولید کنندگان و کارآفرینان از بین آنها طرح های مورد توجه خود را انتخاب و زمینه همکاری با صاحب ایده را فراهم کنند.

 

این طرح ها شامل: تولید نانو بانداژ آنتی باکتریال با خاصیت ترمیم کنندگی زخم ، تولید کیک فنجانی فراسودمند برای بیماران سلیاکی و دیابتی ، پوشش ماسکی کامل سر و گردن ضد ویروس با قابلیت خنک کننده دما و تصفیه جریان هوا ، فرمولاسیون مکمل پروتئینی غنی سازی شده با لیکوپن برای ورزشکاران ، ساخت تمپلیت خودکار اندازه گیری و برش پریکارد در جهت ساخت لت های دریچه آئورت (اتوگرافت) و میترال، جداسازی و خالص سازی آنزیم تریپسین 1:250 گاوی از پانکراس ، گیج دیجیتال فشارسنج پزشکی، ساخت دستگاه بینی الکترونیک(تشخیص بلادرنگ غلظت استالدهید و دی استیل) در صنعت روغن کرمانشاهی، سنتز ماده موثره دارویی آتوموکستین و مکمل خوراکی تیلاکوئید  (عصاره اسفناج) در این ایده شو ارائه شد.

در پایان این مراسم ضمن بازدید از نمایشگاه توانمندی های تولیدی خانه صنعت و معدن استان کرمانشاه میزهایی برای دیدارهای چهره به چهره شرکت کنندگان و تبادل نظر و پیشنهادات در نظر گرفته شده بود

 

 

 

انتهای پیام/

 

 

 

آموزشگاه

ارتبـاط با ما

آدرس : کرمانشاه - شهرک صنعتی بیستون ابتدای شهرک ساختمان خدمات فناوری کسب و کار

تلفکس : 34735098-083

تلفن :    34735108-083

کانال تلگرام:   ksh-himt@

E-Mail : khsanat_kermanshah@yahoo.com

 

Template Design:Dima Group