دوشنبه 11 مرداد 1400

دبیر اجرایی خانه صنعت و معدن جوانان استان کرمانشاه گفت: در راستای کمک به کارآفرینان بالقوه جوان به منظور راه‌اندازی واحدهای تولیدی و همچنین مشاوره دادن به آنان برای ورود به بازار کار، خانه صنعت و معدن جوانان کرمانشاه ذیل خانه صنعت استان تاسیس شد.

 

به گزارش روابط عمومی خانه صنعت، معدن وتجارت از کرمانشاه؛ حامد احمدیان در گفت و گو با ایرنا گفت:: خانه صنعت و معدن جوانان تشکلی جدید است که نسل دوم و سوم صنعت گران استان در آن حضور دارند و هدف اصلی آن آشنایی و کمک به کارآفرینان بالقوه و جوان است که نمی‌دانند کار خود را از کجا شروع کنند.

 

او یکی از اهداف اصلی این خانه را توسعه صنعت در استان اعلام کرد و گفت: اعضا و هیات مدیره خانه صنعت و معدن جوانان کرمانشاه را افرادی تشکیل داده که  خود مدیر واحدهای صنعتی و تولیدی موفق و فعال استان هستند و این فرصتی ارزشمند برای کارآفرینان جوان برای بهره مندی از تجربیات آنها است.

 

احمدیان با بیان اینکه خانه صنعت و معدن جوانان زیر مجموعه خانه صنعت استان است ، افزود: در خانه صنعت و معدن جوانان نیز ذیل رسته های مختلف خانه صنعت اعم از صنایع غذایی، صنایع شیمایی، داروی و کشاورزی، کمیسیون های تخصصی دارد و هدف اصلی آن نیز مشاوره دادن به کارآفرینان و توسعه محور صنعت در استان است.

 

دبیر اجرایی خانه صنعت و معدن جوانان استان کرمانشاه یکی از اقدمات این تشکل را برگزاری جلسات مشاوره و راهنمایی کارآفرینان و دانشجویان در محیط  کار و واحدهای تولیدی اعلام کرد و گفت: بدین شیوه کارآفرینان از واحدهای تولیدی و صنعتی بازدید می کنند و از نزدیک از نحوه راه اندازی واحد تولیدی و محیط کار از نزدیک آشنا می شوند و می بینند چطور باید شروع کنند و وارد بازار شوند.

 

احمدیان همچنین یکی از برنامه های این خانه را مشاوره و آشنایی از نزدیک کارآفرینان جوان با بازار کار و چگونگی آشنایی با بازار رقابتی اعلام کرد.

 

او در بخش دیگر از سخنان خود؛ یکی از برنامه های خانه صنعت و معدن جوانان را ارتقاء ارتباط صنعت و دانشگاه عنوان کرد و افزود: در این بخش هدف ما این است فضای سنتی حاکم بر صنعت استان را بشکنیم به همین خاطر خانه صنعت؛ مجتمع آموزشی فنی و حرفه ای را برای دانشجویان در ۱۲ رسته کارگاهی راه اندازی کرده است.

 

او توضیح داد که دانشجویان واحدهای درسی خود را در این مجتمع و در محیط کار می گذارنند و از نزدیک با محیط و فرهنگ کار عملا آشنا می شوند و بعد از دانش آموختگی دیگر بی تجربه نیستند و دارای مهارت اند می توانند به راحتی جذب بازار کار شوند.

 

احمدیان همچنین یکی دیگر از برنامه های خانه صنعت و معدن جوانان را آشنایی کارآفرینان و کارگران با فرهنگ کار و رفاه کارگران در راستای افزایش راندمان تولید در واحدهای تولیدی دانست.

 

در استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت بیش از هزار واحد تولیدی و صنعتی با بیش از ۳۰هزار اشغالزایی فعال است.  

 

انتهای پیام/ 

آموزشگاه

ارتبـاط با ما

آدرس : کرمانشاه - شهرک صنعتی بیستون ابتدای شهرک ساختمان خدمات فناوری کسب و کار

تلفکس : 34735098-083

تلفن :    34735108-083

کانال تلگرام:   ksh-himt@

E-Mail : khsanat_kermanshah@yahoo.com

 

Template Design:Dima Group