چهارشنبه 15 تير 1401

رئیس خانه صنعت و معدن استان کرمانشاه حضور استاندار در بین صنعتگران را مایه دلگرمی سربازان جبهه اقتصادی دانست و گفت: ما از استاندار و مدیران ارشد استان می‌خواهیم درنشست های کمیسیون های دولتی استانمان را که دارای توانمندی های بالا، نیروی کار جوان و شاخص و برند های خاص و کارخانجات معتبر صادر کننده می باشدبه خوبی معرفی کنند تا ماهم بتوانیم بااشتغالزایی نیروی کار بیشتری را جذب کنیم.

 

به گزارش روابط عمومی خانه صنعت، معدن وتجارت از کرمانشاه، به نقل از میلکان؛مهندس جانبخش شکری  درنشست هم اندیشی استاندار و مدیران استان با صنعتگران و معدنکاران با بیان اینکه بخش عمده ای از مشکلات مطرح شده توسط تولید کنندگان ، استانی بوده و با مساعدت استاندار قابل حل می باشد تاکید کرد: برخی از مشکلات به استان مربوط نمی شود اما ما باید آن را ذکر کنیم تا در سفر رئیس جمهور مطرح شود.

وی بزرگترین مشکل پیش روی تولید کنندگان را بی ثباتی نرخ ارز و به تبع آن عدم توانایی برنامه‌ریزی عنوان کرد و گفت: دستورالعمل ها سلیقه ای اعمال و به یکباره صادرات ممنوع میشود.بر روی محصول نهایی عوارض سنگین لحاظ می‌شود، وقفه در صادرات باعث می‌شود بازارهایی را که به زحمت به دست آمده است از دست بدهیم. پس از مدتی که به اشتباه بودن دستورالعمل پی برده می شود صادرات آزاد می شود اما افسوس که ما باید هزینه‌های سنگینی متحمل بشویم تاشاید دوباره آن بازار را به دست بیاوریم.

 

رئیس کانون های انجمن های صنفی کارفرمایان استان کرمانشاه گفت: یکی دیگر از مشکلات تمام واحدهای تولیدی لزوم به روز کردن ماشین آلات است که انجام این کار مستلزم وجود معافیت گمرکی برای این ماشین آلات می باشد متاسفانه معافیت گمرکی را برداشته اند که لازم است این مورد با رئیس جمهور مطرح شود.

 

مهندس شکری تصریح کرد: یکی دیگر از موانع توسعه استان نبود زیرساخت ها می باشد.وقتی زیرساخت‌ها آماده نباشد ما نمی توانیم سرمایه‌گذار را جذب کنیم. قطعی آب ، برق و گاز از جمله مشکلاتی است که تولیدکنندگان استان با آن مواجه هستند،ازطرفی تمام استان کرمانشاه به اندازه یک واحد صنعتی در استان اصفهان برق مصرف نمی کند حال اگر ما را مثل یکی از این استانها در نظر بگیرند ظلم به استانی است که چندین سال درگیر جنگ بوده و  در حالی که استان‌های دیگر از ارزها و وام های ارزان استفاده میکردند بسیاری از این امتیازات را از دست داده و فرصتی برای توسعه پیدا نکرده است.

 

این کارآفرین برتر با تاکید بر اینکه برای جذب سرمایه گذار باید از طریق اختصاص زمین ارزان برای واحدهای کوچک، معافیت مالیاتی، معافیت تامین اجتماعی برای کارفرما و دریافت سهم بیشتر از تبصره ۱۸ و استفاده از تسهیلات بیشتر و وام های ارزان ایجادانگیزه کردگفت: ما اگر نتوانیم از طرق مختلف سرمایه گذار را جذب استان کنیم نخواهیم توانست استانمان را توسعه دهیم، در این صورت استانی مرزنشین خواهیم ماند که ذهنیت ها رافقط به سوی جنگ و ناامنی و سرمایه گذاررا به سوی شهرهای مرکزی ترسوق می دهیم.

رئیس خانه صنعت ومعدن استان کرمانشاه آماده نبودن فرودگاه،وجود مشکلات در حوزه صنعت ساختمان و مشکلات مالی وبیمه ای ورزشکاران را ازجمله مسائل قابل بحث دیگرعنوان کرد.

 

انتهای پیام 

 

آموزشگاه

ارتبـاط با ما

آدرس : کرمانشاه - شهرک صنعتی بیستون ابتدای شهرک ساختمان خدمات فناوری کسب و کار

تلفکس : 34735098-083

تلفن :    34735108-083

کانال تلگرام:   ksh-himt@

E-Mail : khsanat_kermanshah@yahoo.com

 

Template Design:Dima Group