شنبه 29 خرداد 1400

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه با اشاره به توصیه‌ها و تأکیدات رهبر انقلاب مبنی بر تقویت تولید و حمایت از توان داخلی، گفت: متأسفانه در حال حاضر چنین رویه‌‌ای در استان وجود ندارد.

به گزارش روابط عمومی خانه صنعت، معدن وتجارت از کرمانشاه، نشستی با حضور اعضای خانه‌ صنعت استان کرمانشاه با حضور ابراهیم عزیزی نماینده شهرستان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی به منظور بیان مشکلات صنعت و بخش خصوصی استان امروز در محل سالن جلسات خانه‌ صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه برگزار شد.

 

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه در این نشست، اظهار داشت: ما برخلاف برخی استان‌ها نتوانستیم از فرصت‌های و مزایای ایجاد شده‌ بعد از جنگ تحمیلی برای پیشرفت استان کرمانشاه استفاده کنیم.

 

جهانبخش شکری با بیان اینکه نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، افراد توانمندی هستند، گفت: از نمایندگان مجلس توقع داریم با رایزنی‌ها و پیگیری‌های خود مشکلات بخش صنعت استان را حل کنند.

 

شکری تصریح کرد: باید برای ورود سرمایه‌گذاران به استان امتیازات و مشوق خاصی همچون معافیت‌های مالیاتی، معافیت‌های تأمین اجتماعی، زمین ارزان و... در نظر گرفته شود؛ در غیر این‌صورت به توسعه دست نخواهیم یافت.

 

وی با اشاره به توصیه‌ها و تأکیدات رهبر انقلاب مبنی بر تقویت تولید و حمایت از توان داخلی، بیان داشت: متأسفانه در حال حاضر چنین رویه‌‌ای در استان وجود ندارد.

 

شکری در پایان با اشاره به نقش مثبت خانه صنعت در حمایت از تولید و رفع مشکلات تولیدکنندگان استان، از نقش مثبت و مهم این مجموعه در صنعت استان سخن گفت.

 

قوانین و مقررات یک شبه سد راه تولید شده است

 دبیر اجرایی خانه صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه نیز در ادامه این نشست، با اشاره به نیاز کشور به بخش خصوصی قوی، خواستار حمایت جدی دولت از بخش صنعت کشور شد.

 

فرهاد مرزی اظهار داشت: قوانین مانع تولید و قوانینی که یک شبه صادر می‌شوند را باید اصلاح کرد.

 

وی، کمبود سرمایه در گردش را یکی از مشکلات اصلی تولید‌کنندگان استان عنوان کرد و گفت: بازپرداخت اقساط تسهیلات شامل ارزش افزوده می‌شود و نیز زمان بازپرداخت آن‌ها کوتاه(یک‌ سال) است و این امر برای تولیدکنندگان ایجاد مشکل کرده و ما توقع داریم زمان بازپرداخت اقساط حداقل ۲یا سه سال باشد.

 

مرزی با بیان اینکه خانه صنعت استان کرمانشاه جزو خانه‌های صنعت قوی در کشور است، اعلام کرد: فقط از ابتدای سال تا شهریورماه ۷۲۰ جواز تاسیس صادر کرده‌ایم و توانسته‌ایم بسیاری از مشکلات تولیدکنندگان را برطرف کنیم.

 

 

انتهای پیام/

 

آموزشگاه

ارتبـاط با ما

آدرس : کرمانشاه - شهرک صنعتی بیستون ابتدای شهرک ساختمان خدمات فناوری کسب و کار

تلفکس : 34735098-083

تلفن :    34735108-083

کانال تلگرام:   ksh-himt@

E-Mail : khsanat_kermanshah@yahoo.com

 

Template Design:Dima Group