يكشنبه 28 شهريور 1400

  کمیته پیگیری مشکلات واحدهای صنعتی خانه صمت تشکیل شد

  جلسه کمیته پیگیری مشکلات واحدهای صنعتی ومعدنی با ۲ دستور کار عملکرد کمیسیون حقوقی و بررسی مشکلات

  ادامه مطلب

  استاندار:اتحاد اعضای خانه صمت برای حمایت از تولید بی نظیر است

  استاندار کرمانشاه خدمات خالصانه و فداکارانه فعالان حوزه صنعت و معدن را برای تداوم مسیر پیشرفت و ت

  ادامه مطلب

  تقدیر از چهره برتر حوزه کارآفرینی استان

  با حضورمهندس بیوس مدیرکل تامین اجتماعی استان، مهندس مرزی دبیراجرایی خانه صمت استان و مهندس کاکایی

  ادامه مطلب

  خانه صمت کرمانشاه استان معین در صادرات به عراق شد

  اولین جلسه کمیسیون بین‌المللی صادرات خانه صنعت و معدن استان کرمانشاه به عنوان استان معین کشور در

  ادامه مطلب
  1

  رییس خانه صنعت و معدن استان کرمانشاه با اشاره به خسارت‌های هنگفت قطعی برق به واحدهای تولیدی، صنعتی و معدنی گفت: ادامه دار شدن قطعی ها به تعطیلی واحدهای صنعتی منجر می شود زیرا جدا از خسارت تولید و تجهیزات، باید حقوق کارگران، بیمه تامین اجتماعی، اقساط بانکی و مالیات را پرداخت کنند.

   

  به گزارش روابط عمومی خانه صنعت، معدن و تجارت از کرمانشاه؛«جهانبخش شکری» در دیدار هیات مدیره خانه صنعت و معدن با آیت الله مصطفی علما نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه به مناسبت هفته صنعت و معدن افزود: نباید خسارت قطعی برق فقط برای واحدهای تولیدی و صنعتی باشد برای آن باید تدبیر شود که این خسارت‌ها به حدقل برسد.

  او اظهار داشت: اگر قطعی برق ناشی از خشکسالی است و باید سال‌های گذشته به فکر توسعه و زیرساخت های برقی کشور می‌بودیم پس الان نمی‌شود برای آن فکری کرد بلکه باید حداقل قطعی برق در استان ها را متناسب و برحسب عدالت تنظیم کرد در حالیکه سهم مصرف برق کل استان کرمانشاه در حوزه های صنعتی، گردشگری، خانگی ۷۰۰ مگاوات در روز است که کمتر از سهم یک کارخانه در اصفهان با یک هزار مگاوات مصرف روزانه است.

  شکری با بیان اینکه در استان کرمانشاه ۲ برابر مصرف، برق تولید می‌شود، گفت: عدالت ایجاب می‌کند استانی مانند کرمانشاه که از نظر شاخص‌های اقتصادی، بیکاری، بزه و فقر وضعیت مناسبی ندارد، نباید واحدهای صنعتی و تولیدی آن بخاطر قطع برق،  تعطیل شود چون با روندی که در پیش داریم این قطعی ها باعث تعطیلی واحدهای بزرگ صنعتی خواهد شد.

  دولت خسارت قطعی برق را متناسب سازی کنند 

  رییس خانه صنعت و معدن استان کرمانشاه با اشاره به شعار سال «حمایت از تولید، موانع زدایی ها و پشتیبانی ها» یادآور شد: اگر تولید نباشد، اشتغال نیست پس باید برای حل مشکلات تولید فکر اساس شود، اما متاسفانه می بینیم برعکس عمل می‌شود زیرا با وجود تعطیلی کارخانه ها، واحدهای تولیدی،  صنعتی و معدنی به خاطر قطعی برق، همچنان بانک ها، بیمه تامین اجتماعی، مالیات و قبوض برق، آب و گاز واحدهای تولیدی را در تنگنا قرار می‌دهند.

  شکری با بیان اینکه کارخانه جهان فولاد با یک هزار و ۸۰۰ کارگر،  ماهیانه باید هشت میلیارد تومان فقط حقوق پرداخت کند خواستار تعویق اقساط بانکی، حق بیمه تامین اجتماعی، مالیات و قبوض برق، آب و گاز واحدهای سنعتی و تولیدی بزرگ استان شد و افزود: بسیاری از واحدهای بزرگ صنعتی ماهانه سهم نگهداری و تامین برق را باید پرداخت کنند در حالیکه آنها تعطیل هستند.

  او در ادامه از گران شدن قیمت برق و گاز برای واحدهای صنعتی مانند کارخانه سیمان و فولاد انتقاد کرد و اظهار داشت: این واحدها سهم زیادی از اشتغال استان را به دوش می کشند و نباید برق بهایشان گران شود،  این انصاف نیست.

  صنعتگران و کارآفرینان فرزندان و خادمان  نظام اند

  این صنعت گر موفق استان کرمانشاه اضافه کرد: کسانی که به کار تولید، صنعت و معدن روی می‌آورند سرمایه و دارایی خود را برای این سرزمین هزینه کرده‌اند که سودش به این مردم و کشور بر می‌گردد بنابراین انتظار دارند نگاه در داخل به تولیدکنندگان، کارآفرینان عوض شود.

  شکری ادامه داد: صنعتگران و کارآفرینان فرزندان و خادمان این سرزمین‌اند، نظام جمهوری اسلامی را دوست دارند اما انتظار دارند مشکلات برای ادامه کار حل و زیرساخت ها برای شان فراهم شود.   

   

   

  انتهای پیام/

   

  آموزشگاه

  ارتبـاط با ما

  آدرس : کرمانشاه - شهرک صنعتی بیستون ابتدای شهرک ساختمان خدمات فناوری کسب و کار

  تلفکس : 34735098-083

  تلفن :    34735108-083

  کانال تلگرام:   ksh-himt@

  E-Mail : khsanat_kermanshah@yahoo.com

   

  Template Design:Dima Group