دوشنبه 11 مرداد 1400

  برگزاری هیجدهمین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید

  جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید خانه صنعت، معدن وتجارت استان کرمانشاه با هدف رفع موانع و مشکلات

  ادامه مطلب

  توسط خانه صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه انجام شد

  پویش" تهیه کپسول های اکسیژن" توسط خانواده بزرگ صنعت و معدن استان کرمانشاه به مردم استان سیستان و

  ادامه مطلب

  فارغ‌التحصیل دانشگاهی مهارت کافی ندارد

  مهارت جوانان را می توان اصلی ترین موتور محرکه توسعه و پیشرفت هر جامعه دانست. مهارت بروز و متناسب

  ادامه مطلب

  نایب رئیس مجلس درباره عواقب منفی قطع برق صنعت هشدار داد

  نایب ‌رییس مجلس شورای اسلامی قطعی برق صنعت را منجر به گرانی سیمان، فولاد و سایر کالاهای مهم در آی

  ادامه مطلب
  1

  مهندس شُکری رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه؛  طی حکمی از ستاد مرکزی دکتر سید ابراهیم رئیسی، رئیس کارگروه صنایع فلزی معرفی گردیده است.

   

   

  به گزارش خانه صنعت، معدن و تجارت کرمانشاه ؛ مهندس شکری در جلسه ای که با حضور حجت الاسلام سید حامد علم الهدی و کارآفرینان برتر کشور برگزار شد، اظهار داشت: توجه به عملکرد خوب جناب آقای رئیسی درقوه قضائیه و در حمایت از تولید به ما کارآفرینان ثابت شده است، ایشان انسانی قاطع هستند و اگر مسؤلین حرکت انقلابی و مبارزه با فساد را انجام بدهند مورد حمایت واقع خواهند شد همه ی ما امانتداری بیش نیستیم و امیدواریم ایشان نیز بتوانند بخوبی امانت داری نمایند.

  متن این بیانیه به شرح ذیل است:

   

  بسم الله الرحمن الرحیم

   

  امروز کشور با یکی از مهمترین تصمیم گیری ها درصول تاریخ خود مواجه است و با مشکلات و مسائلی روبروست که نیازمند تحولی اساسی در موارد گوناگون است . اما اصلی ترین چالش ومساله کشور بحث تولید و اشتغال است که در میدان اقتصادی جهادگونه تلاش کنیم و با موانع و بی تدبیری های تولیدی مبارزه کنیم. امروز بیش از هر زمان دیگری تولید کشور نیازمند دولتی است که حامی آن باشد و در همه ی تصمیم گیری ها به تولید اهمیت دهد.

   

  در باب اشتغال نیز متاسفانه اولین چیزی که به ذهن سیاستگذار می رسد دادن وام برای ایجاد اشتغال است و حال آنکه ریشه ایجاد شغل پایدار و با کیفیت به متغیرهای مختلفی بستگی دارد. مهمترین آن وجود کارآفرینانی است که قادرند منابع را به ارزش افزوده تبدیل و بتبع آن ایجاد شغل کنند، کار آفرینان موتور محرکه اصلی اقتصاد کشورها هستند.

   

  ما کارآفرینان می توانیم به مردم شریف ایران قول بدهیم که اگر دولت حمایت خود را از کارآفرینان داشته باشد مساله اشتغال کشور را حل کنیم. حل مساله اشتغال نه بدست دولتمردان، بلکه بدست کار آفرینان است به شرط آنکه عرصه را برای ما باز بگذارند و بند وقل و زنجیرهایی که به پاهایمان بستند بگشایند تا بتوانیم حرکت کنیم.

   

  ما نشان داده ایم که پای مردم و انقلاب ایستاده ایم و در بدترین شرایط اقتصادی از تحریم گرفته تا شیوع کرونا تا بی تدبیرها و بروکراسی پیچیده اداری و رانت ها ، فسادها ، باند بازی ها و همه آنچه می تواند تولید کننده را از پای در آورد ایستاده ایم و در کشور خود پرچم تولید را نگذاشته ایم به زمین بیافتد.

   

  ما اعتقاد داریم می توان و می شود کشور را بیش از بیش توسعه داد به شرط آنکه :

   

  موانع تولید و قوانین دست و پا گیر و بخشنامه ها و دستورالعمل های یک شبه و بعضا متناقض حذف شود.

   

  بین دستگاه های اجرایی کشور یک هم افزایی در جهت رونق تولید ایجاد گردد.

   

  در تصمیم های اصلی کشور و در شوراهای عالی کشور اصالت تصمیم گیری به رونق تولید داده شود.

   

  انحصارهای زاید و دیوارهای بلند انحصار در صنایع و معادن مختلف کشور برداشته شود تا همگان بتوانند در یک رقابت سالم به فعالیت اقتصادی بپردازند.

   

  جهت دهی به بازارهای کاذب و سودهای غیر مولد که سرمایه هایی که می تواند به سمت تولید روانه شود را مانند چاه ویل در خود فرو می برد.

   

  همه ی آنچه گفته شد بیش از آنکه نیازمند اقتصاددانی باشد که آموزه های اقتصادی خود را در کشور آزمایش می کنند، چه آنکه وضعیت امروز کشور حاصل تئوری های اقتصادی بی حاصل است، نیازمند دولتی است که از ظهور و رشد، توسعه و حذف موانع کارآفرینان به عنوان مهمترین بازیگران اقتصادی است .

   

  امروز تولید کشور نیازمند روح تازه ای است که در آن دمیده شود نیازمند شخصیتی است که حامی و احیاگر تولید باشد که این ویژگی ها در حضرت آیت الله رئیسی بیش از سایرین نمود پیدا کرده است.

   

  چه آنکه در قوه قضائیه نیز این مهم را از خود نشان داده و نشان داده که عزم جدی در حمایت و دادن آزادی عمل به کارآفرینان و تولید کنندگان است که قطعا بیش از بیش در قوه مجرییه این مهم بیشتر قابل دستیابی است.

   

  یکی از مسائل مهمی که ما خواهان آن هستیم در هر استانی خصوصی سازی آن اعلام شود. بخشهایی از واحدهای دولتی به اشخاصی داده بود که با حضور آقای رئیسی در قوه قضائیه تعدادی از این واحدها از اشخاص متخلف پس گرفته شده  و در اختیار بیت المال قرارداده شده است.

   

  خواسته من بعنوان رئیس خانه صنعت و معدن کرمانشاه و رئیس کارگروه صنایع فلزی و کارآفرینان برتر کشور این است؛ که در هر استانی خصوصی سازی صورت بگیرد آن را سهامی عام کنند و در اختیار مردم استان قرار بدهند، نه در اختیار یک شخص قرار بگیرد. و یک شبه صاحب ثروتی بشود و تصمیم گیرنده هم باشد و به وضعیت مردم جامعه هم اهمیتی ندهد. خصوصی سازی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و باید به آن اهمیت داد و به مردم واگذار کنند. از دولت آینده میخواهیم روی این بیانیه نظر خاصی داشته باشند و بخش خصوصی را به قاضی بگیرند و از نظرات آنها استفاده کنند.

   

   

   

   

  انتهای پیام /

  آموزشگاه

  ارتبـاط با ما

  آدرس : کرمانشاه - شهرک صنعتی بیستون ابتدای شهرک ساختمان خدمات فناوری کسب و کار

  تلفکس : 34735098-083

  تلفن :    34735108-083

  کانال تلگرام:   ksh-himt@

  E-Mail : khsanat_kermanshah@yahoo.com

   

  Template Design:Dima Group