يكشنبه 28 شهريور 1400

  کمیته پیگیری مشکلات واحدهای صنعتی خانه صمت تشکیل شد

  جلسه کمیته پیگیری مشکلات واحدهای صنعتی ومعدنی با ۲ دستور کار عملکرد کمیسیون حقوقی و بررسی مشکلات

  ادامه مطلب

  استاندار:اتحاد اعضای خانه صمت برای حمایت از تولید بی نظیر است

  استاندار کرمانشاه خدمات خالصانه و فداکارانه فعالان حوزه صنعت و معدن را برای تداوم مسیر پیشرفت و ت

  ادامه مطلب

  تقدیر از چهره برتر حوزه کارآفرینی استان

  با حضورمهندس بیوس مدیرکل تامین اجتماعی استان، مهندس مرزی دبیراجرایی خانه صمت استان و مهندس کاکایی

  ادامه مطلب

  خانه صمت کرمانشاه استان معین در صادرات به عراق شد

  اولین جلسه کمیسیون بین‌المللی صادرات خانه صنعت و معدن استان کرمانشاه به عنوان استان معین کشور در

  ادامه مطلب
  1

  بزرگان صنعت این استان مرحوم حاج الله‌وردی‌ موسس برق رسانی توسط بخش خصوصی، مرحوم مهندس احمد خان زنگنه موسس لوله کشی آب کرمانشاه، قند بیستون، شیر پاستوریزه و بنیاد زنگنه، پیشکسوتان آرد استان حاج صاحب، خانواده سامنی‌ها، حاج زهتابان، حاج فوائدی، حاج ایرج جدیدیان، حاج نیک نژاد،  حاج غلام‌گل‌محمدی؛دیگر صنعتگران: حاج غلام مدلل، حاج ارزانی، آقای علی موسی ابن رضای توحیدی آذربایجانی، حاج کبرایی، کاظم قرمتینی، حاج نور الله سعادت‌نیا، نعل کش ، مرحوم حیدریان، مرحوم بنی عامریان، مرحوم حاج افغانی و ... این عزیزان در میان ما نیستند ولی آثار زحمات و کارهای نیک و خیری که گذاشته اند به جا مانده است و ما وظیفه داریم همیشه از آنان یاد کنیم و به دیگران یاد بدهیم که رسم احترام به پیشکسوتی به قوت خود باقی بماند.

   

  به گزارش روابط عمومی خانه صنعت، معدن و تجارت از کرمانشاه؛ به مناسبت هفته ملی صنعت و معدن بزرگداشتی برای بزرگان و پیشکسوتان صنعت استان کرمانشاه که طی چند سال اخیر درگذشته‌اند برگزار گردید. در این آیین خانواده بزرگ صنعت استان و خانواده های این صنعتگران فقید نیز حضور داشتند.

   

  در این مراسم جهانبخش شُکری رییس خانه صنعت و معدن استان کرمانشاه ضمن خیر مقدم به خانواده بزرگ صنعت و معدن  و خانواده های آنها گفت: درسال ۱۴۰۰ که مزین است به شعارتولید؛ پشتیبانی ها و مانع زدایی ها و به مناسبت ۱۰ تیرماه- روز و هفته ملی صنعت و معدن -در مراسم یادبودی از بزرگ مردان خیر و نیک نام صنعت استان که در میان ما نیستند و دار فانی را وداع گفتند، به نیکی یاد می کنیم.

   

  وی افزود: بزرگان صنعت این استان مرحوم حاج الله‌وردی‌ موسس برق رسانی توسط بخش خصوصی، مرحوم مهندس احمد خان زنگنه موسس لوله کشی آب کرمانشاه، قند بیستون، شیر پاستوریزه و بنیاد زنگنه، پیشکسوتان آرد استان حاج صاحب، خانواده سامنی‌ها، حاج زهتابان، حاج فوائدی، حاج ایرج جدیدیان، حاج نیک نژاد،  حاج غلام‌گل‌محمدی؛دیگر صنعتگران: حاج غلام مدلل، حاج ارزانی، آقای علی موسی ابن رضای توحیدی آذربایجانی، حاج کبرایی، کاظم قرمتینی، حاج نور الله سعادت‌نیا، نعل کش ، مرحوم حیدریان، مرحوم بنی عامریان، مرحوم حاج افغانی و ... این عزیزان در میان ما نیستند ولی آثار زحمات و کارهای نیک و خیری که گذاشته اند به جا مانده است و ما وظیفه داریم همیشه از آنان یاد کنیم و به دیگران یاد بدهیم که رسم احترام به پیشکسوتی به قوت خود باقی بماند.

   

  وی افزود:تمام این بزرگانی که به رحمت خدا رفتند از صنعتگران بزرگ ما بودند، هرچه داشتند برای مردم بر روی زمین گذاشتند. چیزی هم با خودشان نبردند.

   

  شُکری با اشاره به گرامیداشت یاد این بزرگان درمراسم به طور ویژه از مهندس شمس‌نژاد که بر اثر کرونا به رحمت خدا رفت یادکرد و تصریح کرد: از تمام همسران این عزیزان تقدیر می کنیم چون اگر همراهی وهمگاهی آنها نبودکار این عزیزان  پیش نمی رفت و کمک مالی نداشتند.

   

  وی با گلایه از مدیریت ارشد استان ودانشگاه علوم پزشکی گفت: خانواده صنعت و معدن ما ۸۰۰ واحد دارد که حدود ۵۰۰ واحد بیشتر فعال نیست چه خوب بود که ما هم مثل افرادی که در بهداری‌ها و مراکز بهداشتی و...مشغول کارهستند در اولویت تزریق واکسن کرونا قرار می گرفتیم.

   

  تمام اشخاصی که تولید کننده هستند مسئولیت تولید استان و اشتغال خیلی از خانواده ها برگردنشان است. چه خوب بود  این ۴۰۰ خانواده را بدون در نظر گرفتن شرایط سنی در اولویت تزریق واکسن قرار می دادند. آن زمان بود که می گفتیم برای صنعتگر و کار آفرین ارزش قائل هستند‌.

   

  رییس خانه صنعت ومعدن استان کرمانشاه اذعان داشت: زمانی به ما کارآفرینان زالو صفت می گفتند هرچند دیگر این عنوان را برایمان استفاده نمی کنند ولی باز اهمیتی برایمان قائل نیستند.

   

  ما باید کنار هم باشیم و حرف‌های همدیگررا بشنویم. زیرا همه هدفمان این است که در جامعه مشکلات را کم کنیم و اشتغال ایجادکنیم. وی،خود وتمام تولیدکنندگان را خدمتگزارنظام معرفی کرد وگفت: ما نظام رادوست داریم امیدوارم درمشکلاتی که هرروز برایمان پیش می آید بتوانیم استقامت کنیم و همراه مردم باشیم.

   

  رییس اتاق بازرگانی با تقدیر از مهندس شکری و اعضای خانه صنعت و معدن استان برای برگزاری این مراسم گفت: در دوران سختی به سر می بریم، چند ماه گذشته با تمام کسانی که در اقتصاد این کشور فعالیت می کنند گفت‌وگو کردیم، مطلع همه صحبت‌ها این است که در طول این همه سال هیچ وقت شرایط اینقدر سخت و طاقت فرسا نبوده است .

   

   کیوان کاشفی این موضوع را فقط مختص حوزه اقتصادی ندانست و بیان داشت: وضع در همه حوزه های مختلف این چنین است که البته دلایل متعددی دارد ودراین مدت کرونا به عنوان عامل تشدید کننده در وضعیت اقتصادی و معیشت مردم باعث دل نگرانی هایی است که به لحاظ عاطفی و روحی هم مشکلات متعددی ایجاد کرده است.

   

  وی تصریح کرد:کار زیادی نمی شود کرد غیر از اینکه سعی کنیم با هم مهربانتر باشیم و به هم برسیم و کمک کنیم که شرایط را پیش ببریم .

   

  متاسفانه در یک سال و چند ماهی که گذشت تعداد زیادی از بزرگان را در حوزه صنعت و تجارت از دست دادیم که صاحب نام بودند و دو ویژگی اساسی کار آفرینی و ایجاد اشتغال برای  کشور و استان را داشتند. ماباید این عزیزان زنده را تا زمانی که در قید حیات هستند قدر بدانیم .

   

  کاشفی کار آفرینی را یکی از خصوصیات بارز  این عزیزان دانست وگفت: وجه مهم تر این است که همه اینها به شکلی دست در امور خیر داشتند.  هر کدام در کارهای خیری که در استان وجود داشت پیش قدم بودند، امروز مدارس و کارهای اجتماعی زیادی وجود دارد که اصلی ترین سرمایه و بزرگترین افتخار برای خانواده هایشان در این بخش است.

   

  وی افزود:در تمام شاخص های توسعه یافتگی؛ درکنارپیروی زمام داران از قانون ودخالت نکردن نظامی ها در کارهای اقتصادی،  یک شاخصه مهم و مورد تاکید تعداد بیشتر واحدهای صنعتی است که عمر واحد از عمر موسسین آن بیشتر باشد. این شاخص در ژاپن حدود ۶۲ هزار واحد است که عمرآنها از موسسین و مدیرانش بیشتر است یعنی نسلها آن واحد کار کرده است. اینها برای خودشان کار نکردند قرار نیست چیزی را با خودمان ببریم امروز در قبال زحمات اینها ده ها هزار خانواده امرار معاش می کنند و تولید استان را رقم می زنند و باعث بالندگی و افتخار استان هستند،  این اصلی ترین چیزی است که در طبق اخلاص گذاشتند و رفتند. همه این بزرگواران فرزندانی نیکو دارند که با سرافرازی پرچم پدر را بالا نگه داشته اند.

   

  امروز اختصاصا واکسن کار سختی نیست فعالین اقتصادی تلاش می کنند حداقل کاری است

  وی بابیان اینکه فعالین اقتصادی استان و تشکل های دیگر  جلساتی داشته و  وضعیت اقتصادی راتفسیرکنند خاطرنشان ساخت: بدون دید به اقتصاد کلان نمی توانید موفق باشید امروز شرایط ثابتی نداریم اگر نگاه دور و آینده اندیشی نداشته باشید قطعا کاری از پیش نمی بریم . باید داده ها و تجاربمان را باهم دادوستد و تبادل کنیم آن وقت می توانیم کارساز باشیم.

   

  وی افزود:فعال اقتصادی باید خیلی روی نرخ ارز حساس باشد و پیگیری کند زیراشاخص نقدینگی خیلی به این وضع کمک خواهد کرد. امروز تورم کشورما بالای ۴۷ درصد بوده است و این اطلاعات رسمی است و واقعیت بازار چیز دیگری است.

   

   

   

   

   

  آموزشگاه

  ارتبـاط با ما

  آدرس : کرمانشاه - شهرک صنعتی بیستون ابتدای شهرک ساختمان خدمات فناوری کسب و کار

  تلفکس : 34735098-083

  تلفن :    34735108-083

  کانال تلگرام:   ksh-himt@

  E-Mail : khsanat_kermanshah@yahoo.com

   

  Template Design:Dima Group