سه شنبه 27 مهر 1400

  سومین جلسه هیات مدیره خانه صنعت جوانان استان کرمانشاه

  سومین جلسه هیات مدیره خانه صنعت و معدن جوانان استان کرمانشاه با حضور مهندس جهاندارشُکری رئیس خانه

  ادامه مطلب

  سی امین جلسه کارشناسی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید برگزارشد

  جلسه کارشناسی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در راستای تحقق شعارسال "تولید؛ پشتیبانی‌ها و مانع زادی

  ادامه مطلب

  نشست تخصصی انجمن صنایع غذایی

  نشست تخصصی انجمن صنایع غذایی با حضور رئیس انجمن، دبیر اجرایی خانه صمت و اعضای انجمن صنایع غذایی ب

  ادامه مطلب

  جلسه انجمن نساجی و چرم خانه صمت کرمانشاه برگزار شد

  جلسه انجمن صنایع نساجی و چرم جهت بررسی مشکلات وارائه پیشنهادات  با ح

  ادامه مطلب
  1

  استاندار کرمانشاه خدمات خالصانه و فداکارانه فعالان حوزه صنعت و معدن را برای تداوم مسیر پیشرفت و توسعه استان در شرایط سخت تحریم ها و تنگناهای اقتصادی بسیار ارزنده دانست و گفت: همدلی و همراهی تولید کنندگان، اصناف، صنعتگران و فعالان اقتصادی در بحران ها با مردم نیز همیشه ماندگار خواهد ماند.

   

  به گزارش روابط عمومی خانه صنعت، معدن وتجارت ازکرمانشاه؛ «هوشنگ بازوند» در دیدار با رییس، اعضای هیأت مدیره خانه صنعت و معدن و فعالان اقتصادی گفت: تلاش های خالصانه، فداکارانه و نقش آفرینی موثر فعالان عرصه تولید، کارآفرینان، صنعتگران و معدنکاران استان در شرایط تحریم های سخت برای تداوم مسیر توسعه و رونق اقتصادی استان قابل تقدیر و ستایش است.

   

  وی ضمن تشکر از زحمات مهندس شکری رییس خانه صنعت و معدن و سایر فعالان این عرصه به لحاظ همدلی و همراهی صمیمانه و متواضعانه با مردم در بحران های زلزله، سیل و کرونا گفت: تولید کنندگان، صنعتگران و کارآفرینان با وجود تنگناهای اقتصادی و مشکلات فراروی حوزه تولید در کمک و یاری رساندن به مردم همیشه پیشقدم و پیشگام بودند و با ایثار و فداکاری دوشادوش سایر مدیران و مردم برای خدمت رسانی تلاش وصف ناپذیر داشتند.

   

  نماینده عالی دولت در استان از مردم کرمانشاه به عنوان مردمانی قدرشناس و لایق نام برد و تصریح کرد: بی شک مردم خونگرم، مهربان، قدرشناس و وارسته استان قدردان زحمات عزیزانی که در بحرانها با روحیه همکاری، کار جهادی، اهتمام جدی و عزم راسخ کنار آنها بودند؛ هستند و از خدمات ارزنده فعالان حوزه صنعت و معدن نیز به نیکی یاد خواهند کرد.

   

  وی سربلندی، اقتدار و عزت ایران اسلامی را در جنگ اقتصادی تمام عیار مرهون اتکا به توان داخلی و همت والای تولیدکنندگان و فعالان این عرصه دانست و گفت: تلاش برای تسهیل فرآیندها، کمک به ایجاد اشتغال پایدار و بهره گیری از تمامی ظرفیت و امکانات موجود و به ویژه تکیه بر توان داخلی سبب تداوم مسیر توسعه استان شد.

   

  بازوند، کارآفرینان، تولید کنندگان و فعالان این عرصه را ایثارگران و مجاهدان سخت کوشی برشمرد که در خط مقدم جنگ اقتصادی با کمک به تقویت تولید داخلی زمینه رونق اقتصادی را فراهم و به نوعی در شرایط تحریم های سخت این فعالان هزینه پرداخت می کنند و موانع را علی رغم سختی ها پشت سر می گذارند.

   

  استاندار کرمانشاه انسجام، وفاق، همدلی و همکاری اعضای خانه صنعت و معدن را در سطح کشور بی نظیر دانست و گفت: این میزان تعهد به حمایت از تولید کنندگان، کارآفرینان و فعالان اقتصادی بی شک ظرفیت بسیار ارزشمند و بزرگی برای توسعه استان است و وقتی اظهارنظرهای کارشناسی مهندس شکری رییس و مهندس مرزی دبیر خانه صنعت و معدن و دیگر فعالان را در نشست های هم اندیشی، ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، کارگروه سرمایه گذاری و دیگر نشست ها را شاهد هستیم بیشتر به این میزان تعهد برای موفقیت و سربلندی همه فعالان پی می بریم که اینچنین دلسوزانه از همدیگر حمایت و مسیر تولید را تسهیل می کنند.

   

  بازوند به مشکلات کمبود برق به دلیل بروز خشکسالی در سال جاری اشاره داشت و بیان کرد: هر زمان نیاز به فداکاری صنعتگران و تولید کنندگان بود برای کمک به مردم همکاری کردند و امسال نیز برای سهمیه بندی برق علی رغم متضرر شدن به لحاظ تولید، همکاری مطلوبی داشتند.

   

  استاندار کرمانشاه روند کاهشی نرخ بیکاری از سال 96 تاکنون به میزان 7 درصد را نتیجه زحمات همه فعالان عرصه تولید، کارآفرینان، صنعتگران، معدن کاران، فعالان اقتصادی و سایر تلاشگران دانست و افزود: برای رونق تولید و بهبود وضعیت اشتغال احیای واحدهای واکد، تسهیل کسب و کار و جذب سرمایه گذاری در اولویت قرار گرفت و با حمایت از طرح های سرمایه گذاری و اشتغالزا زمینه کاهش نرخ بیکاری فراهم شد و امیدواریم با رفع مشکلات و افتتاح پروژه های بزرگ در آینده نیز به میانگین کشوری و شرایط مطلوب برسیم.

   

  بازوند در ادامه به همراهی اصناف، بازاریان و فعالان حوزه صنعت و معدن در کرونا اشاره کرد و گفت: براساس نقشه راه مقابله با کرونا در اسفند 98 باید روزانه 300 هزار ماسک تولید می کردیم که در آن شرایط سخت حتی یک خط تولید هم نداشتیم ولی با همت فعالان این عرصه تولید ماسک و مواد ضدعفونی با تغییر خط تولید و سرمایه گذاری جدید شروع شد و برای حفظ سلامت عمومی همکاری مطلوبی شکل گرفت و کمک شایانی به مقابله با کرونا کردند.

   

   استاندار کرمانشاه ادامه داد: تاریخ این خدمات را فراموش نخواهد کرد و در اذهان به یادگار می ماند که در روزی که 10 هزار کیلومتر مربع از استان به دلیل زلزله دچار یک بحران ملی شد و تا 40 روز کل کشور درگیر بود افرادی مانند فعالان عرصه صنعت و معدن در کنار دیگر عزیزان عاشقانه و فداکارانه به میدان آمدند و اولین کمک های همان ظهر روز بعد به سرپل ذهاب رسید.

   

  وی افزود: در زلزله تلاش کردم صدای مطالبه گری مردم استان باشیم و با حضور مقامات کشوری و لشکری از تهدید زلزله به فرمایش رهبر معظم انقلاب یک فرصت ایجاد کنیم که بی شک با حضور ایشان انسجام و وحدت بی نظیری در سطح کشور شکل گرفت و همه فرایندها تسهیل شد به گونه ای که بانکها نیز با پرداخت 5 هزار میلیارد تومان تسهیلات در روند ساخت و ساز کار بسیار ارزشمندی انجام دادند.

   

   استاندار کرمانشاه یادآور شد: برای تبدیل کرمانشاه به هاب منطقه نیاز داریم در آینده الزامات تحقق توسعه در کرمانشاه ایجاد شود و اقدامات صورت گرفته برای تکمیل آزاد راه ها و زیرساخت های حمل و نقل پیگیری شود.

   

  بازوند با بیان اینکه در بحران همیشه حاشیه های نیز وجود دارد، اظهار داشت: تلاش کردم برای رفع مشکلات مردم درگیر حاشیه ها نشوم و این بحران ملی را که برای اولین بار درکشور توسط استان مدیریت می شد به سمت وسویی ببریم که مشکلات و گرفتاری های مردم کمتر شود و امید به زندگی به مردم برگردد که بر این اساس تأکید می کنم هیچ جایی مردمی به این قدرشناسی ندیدم.

   

   

   

   

   

   

   

  انتهای پیام/

   

   

   

   

   

   انتهای پیام/

  آموزشگاه

  ارتبـاط با ما

  آدرس : کرمانشاه - شهرک صنعتی بیستون ابتدای شهرک ساختمان خدمات فناوری کسب و کار

  تلفکس : 34735098-083

  تلفن :    34735108-083

  کانال تلگرام:   ksh-himt@

  E-Mail : khsanat_kermanshah@yahoo.com

   

  Template Design:Dima Group