جمعه 22 آذر 1398

با توجه به نامه جناب آقای دکتر دژپسند وزیر محترم اقتصاد و دارایی به جناب آقای حجت الاسلام و المسلمین رئیسی ریاست محترم قوه قضاییه در خصوص ایجاد مجتمع دعاوی قضایی اقتصادی و تجاری در تهران
شایان ذکر است که با تلاش های خانه صمت استان اولین مجتمع دعاوی اقتصادی در کرمانشاه ایجاد شد که این امر باعث جابه جایی چشم گیر رتبه ی سهولت کسب و کار کشور در جهان شده است .
خانه صنعت، معدن و تجارت استان مجددا از کلیه واحدهای صنعتی و معدنی که در راه اندازی این مجتمع مشارکت نمودند کمال تشکر را دارد .

در روز سه شنبه نوزدهم آذر ماه جلسه شورای اداری استان کرمانشاه با حضور  دکتر علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی، رضا اردکانیان وزیر محترم نیرو ، نمایندگان محترم مجلس ، استاندار محترم و معاونین ایشان و مدیران دستگاه های اجرایی استان و نمایندگان بخش های خصوصی امروز سه شنبه ۱۹ آذر ماه ۱۳۹۸ در سالن جلسات شهدای استانداری برگزار گردید.
در این جلسه مهندس شکری جهانبخش شکری رئیس خانه صنعت،معدن و تجارت استان درخواستی را در مواد ذیل مطرح نمودند :
۱. مطرح شدن مجدد بند ( و ) تبصره ۱۶ در مجلس شورای اسلامی که موجب وصول مطالبات بانکها و راه اندازی واحدهای راکد و تعطیل می گردد.
۲. پایین آمدن نرخ سود بانکی جهت صنعتگران و معدنکاران
۳. حذف بخشنامه ها و دستورالعمل هایی که مانع بر رونق و تولید می باشند
۴. صدور قانون یا مصوبه ای در شورای پول و اعتبار یا مجلس شورای اسلامی که بانک ها بتوانند واحدهای تملیکی خود را سریع تر جهت راه اندازی واحدهای راکد واگذار نمایند
۵. رسمی شدن خانه صنعت،معدن و تجارت به مانند اتاق های بازرگانی،اتاق تعاون و اتاق اصناف در کشور و مشخص شدن جایگاه قانونی برای خانه صنعت

در پایان مهندس شکری درخواست نمود با توجه به زمان باقی مانده ، مجلس دهم یادگاری از خود در سال رونق و تولید برای صنعت ،معدن به جای بگذارد.
در پاسخ به درخواست رئیس خانه صنعت،معدن دکتر علی لاریجانی رئیس محترم مجلس شورای اسلامی اعلام نمود که خانه صنعت،معدن در خصوص هریک از بندهای ذکر شده راهکار عملیاتی و اجرایی به مجمع نمایندگان پیشنهاد نماید که در صحن مجلس مطرح و نسبت به این درخواست اقدامات و مصوبات لازم صورت پذیرد .

دومین برنامه از سلسه سمینارهای تجربه صنعتی ۱۸ آذرماه ۱۳۹۸ با محوریت آشنایی دانشجویان با فعالیت‌های واحدهای صنعتی استان کرمانشاه و همچنین آشنایی مستقیم با تجارب شخصی کارآفرینان موفق استان، با حضور معاون و مدیران پژوهش و فناوری دانشگاه، صنعتگران، کارفرمایان، کارآفرینان دانشجویان در سالن اجتماعات کتابخانه مرکزی دانشگاه رازی برگزار شد.
در این سمینار اعضا ٕ هیات مدیره خانه صنعت،معدن آقای مهندس شهریار گراوندی رئیس انجمن کانی غیرفلزی استان و مدیر عامل کارخانه سیمان سامان ، آقای مهندس مسعود خوانساری رئیس انجمن برق و الکترونیک استان و مدیرعامل شرکت پارس فانال ، آقای مهندس عباسی رئیس انجمن معدن استان و مدیرعامل شرکت معدن قلعه حضور و تجارب خود را در خصوص کارآفرینی و صنعت در اختیار دانشجویان قرار دادند و در پایان این برنامه با پرسش و پاسخ همراه بود.

 سید محمد رضا مرتضوی دبیرکل، آرمان خالقی قائم مقام دبیرکل و آقای مهندس فرهاد مرزی رئیس کمیسیون کسب و کار اعضای کمیسیون پایش محیط کسب و کار خانه صنعت، معدن و تجارت ایران با دكتر زرندی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در روز چهارشنبه سیزدهم آذرماه دیدار نمودند.

و آقای مهندس فرهاد مرزی گزارشی از کمیسیون کسب و کار ارائه دادند.

در روز دوشنبه یازدهم آدر ماه باتوجه به درخواست تعدادی از واحدهای تولیدی صنعتی و معدنی استان کرمانشاه از خانه صنعت و معدن جهت رفع مشکلات در سال رونق تولید بازدیدی با حضور دکتر مصری نایب رئیس محترم مجلس شورای اسلامی در راستای رفع موانع تولید و حمایت از سرمایه گذاری ازچند واحد صنعتی در شهرک های صنعتی بعمل آمد ، در این سلسه بازدیدها که صبح دیروز با همراهی معاونت سازمان صنعت،معدن و تجارت و تعدادی از مدیران دستگاه های اجرایی و اعضا خانه صمت استان صورت پذیرفت

تصمیماتی در خصوص رفع موانع تولید و مشکلات واحدها گرفته شد .در جریان این بازدید از شرکت هایی از جمله قوطی سازی زمزم با ظرفیت تولید ۶میلیون درب قوطی در دقیقه ، سرما گستر ، آراد غرب ،لردآرا، میخ و پرچ ، گیره ساز غرب، جام پلاست ، فرآورده های گوشتی بیستون و در آخر از کارخانه دینا پلاست بازدید به عمل آمد و مشکلاتشان مورد بررسی قرار گرفت .

جلسه مشترک اعضا هیات مدیره صنعتگران و کارآفرینان جوان با انجمن صنایع غذایی استان جهت بررسی و هم اندیشی ایده صنعتگران و کارآفرینان جوان در حوزه صنایع غذایی چهارشنبه ششم آدر ماه در محل خانه صنعت و معدن تشکیل گردید.

بازدید جناب آقای دکتر نگاه داری رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشی کشور به همراه آقای دکتر امینی ریاست محترم دانشگاه آزاد اسلامی استان و روسای دانشگاه های شهرستان های ایلام،کردستان و... از نمایشگاه دائمی توانمندی های صنعت استان واقع در ساختمان شرکت شهرک های استان

چهارم آدر ماه پیگیری تفویض برخی اختیارات به خانه های استانی در نشست هماهنگی دبیران خانه صنعت،معدن و تجارت برگزار گردید. پیرو انعقاد تفاهم نامه همکاری فی ما بین وزارت صنعت،معدن و تجارت و خانه صنعت،معدن و تجارت ایران درخصوص تفویض برخی اختیارات به خانه های استانی، نشست هماهنگی دبیران در دبیرخانه مرکزی این تشکل برگزار شد که آقای مهندس مرزی دبیر خانه صمت استان کرمانشاه هم در این جلسه حضور یافتند. به گزارش روابط عمومی خانه صنعت،معدن و تجارت ایران، این نشست به منظور بررسی وظایف محوله به خانه های صنعت،معدن و تجارت استانی در موارد تفاهم نامه مذکور برگزار شد. گفتنی است تفاهم نامه همکاری فی مابین وزارتخانه و خانه صنعت،معدن و تجارت ایران در سی و دومین اجلاس مدیران این تشکل در مشهد طی آیینی به امضاء رسید.

در تاریخ سی ام آبان ماه ۱۳۹۸ انتخابات هیات مدیره خانه صنعت ، معدن و تجارت ایران با حضور ۱۸ استان برگزار و آقای مهندس جهاندار شکری به عنوان عضو هیات مدیره خانه جوانان ایران انتخاب گردید.

گزارش کامل خبر از لینک زیر مطالعه فرمایید. https://b2n.ir/402920

ارتبـاط با ما

آدرس : کرمانشاه - شهرک صنعتی بیستون ابتدای شهرک ساختمان خدمات فناوری کسب و کار

تلفکس : 34735098-083

تلفن :    34735108-083

کانال تلگرام:   ksh-himt@

E-Mail : khsanat_kermanshah@yahoo.com

 

Template Design:Dima Group