چهارشنبه 22 مرداد 1399

اعضای هیأت مدیره انجمن نوسازی و توسعه صنعت ساختمان استان کرمانشاه ضمن انتقاد از روند طولانی بودن بروکراسی اداری کمیسیون ماده پنج و ماده 100 درخواست راه‌اندازی مجدد شورای معماری را داشتند

 

به گزارش روابط عمومی خانه صنعت معدن و تجارت از کرمانشاه، جهانبخش شکری، رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه پیش از ظهر امروز در جلسه هم‌انديشی هيأت مديره انجمن نوسازی و توسعه صنعت ساختمان استان كرمانشاه که در راستای بررسی و رفع موانع موجود در مسير سازندگان صنعت ساختمان كرمانشاه تشكيل شد اظهار داشت: اگر بخش شهرداری همکاری لازم با مجریان و سازندگان داشته باشد قیمت این سازه ها تا حدودی پایین می‌آئید که حاصل آن ارزان شدن قیمت مسکن است.

مزدک شَکری، رئیس هیأت مدیره انجمن نوسازی و توسعه صنعت ساختمان  نیز بر کاهش بروکراسی ادارای، تاکید داشت و گفت: بخش خصوصی مجموعه‌ای است که با تمام دردها آشناست، زیر و بم کار را به‌خوبی می‌داند، بهتر است بخش دولتی از تفکرات بخش خصوصی استفاده کند.

 

 

وی، با بیان اینکه در کمیسیون ماده پنج نامی از بخش خصوصی برده نشده است، گفت: انجمن ساختمان با حدود 400 نفر عضو فعال پتانسیل بالایی دارد با دید مثبتی به بخش خصوصی باید نگاه شود تا در کنار یکدیگر با حل مشکلات به سازندگان انگیزه داده شود.

 

دبیر خانه صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه در ادامه یکی از عوامل کم شدن بیکاری در کشور را کسب رتبه  جهانی کسب و کار دانست و خاطرنشان کرد: با ایجاد مجتمع دعاوی قضایی که در استان راه‌اندازی شده رتبه کسب و کار  را در جهان ترقی داده است.

 

فرهاد مرزی با تاکید بر گردش کار صنعت به رونق، افزود: در ۱۰ آیتم جهانی بررسی رتبه کسب و کار یکی از  آنها ایجاد مجتمع اقتصادی بوده است .

 

عضو هیأت مدیره انجمن نوسازی و توسعه صنعت ساختمان نیز انجمن انبوه‌سازان در استان را مطلق دانست و با اشاره به وابسته بودن 360 صنعت به صنعت ساختمان، افزود: نقضی در کمیسیون ماده پنج وجود دارد ، قبلا خود سازنده در این کمیسیون حضور داشت، اما در حال حاضر حتی اجازه داده نمی‌شود نماینده فنی سازندگان در جلسه حضور داشته باشند.

 

حیدری به حجم زیاد پرونده در کمیسیون ماده 100 پرداخت وگفت: در کمیسیون ماده 100 سازنده گان به عنوان کسی که باید از حق خود دفاع کنند حضور ندارنند در صورتی که مالک می‌تواند حضور داشته باشد.

 

وی یادآور شد: اگر ما بتوانیم در کمیسیون ماده صد یا اینکه حداقل در کمیسیون تجدید نظر حضور داشته باشیم پرونده زودتر به سرانجام می‌رسد.

 

حیدری با تاکید به راه‌اندازی مجدد شورای معماری، افزود: طی ساله‌های 81 و 82 که این شورا در شهرداری‌ها فعالیت می‌کرد مشکلات زودتر به نتیجه می‌رسید، و جلسات ماده 100 خیلی کمتر برگزار می شد.

 

وی درخواست حضور سازندگان ساختمان در جلسات را برای دفاع از حق خود لازم دانست و متذکر شد: متأسفانه بخش کمیسیون ماده پنج و ماده 100 درگیر بروکراسی اداری است که ضرورت دارد این بروکراسی اداری کمتر شود.

 

حیدری با تاکید بر توجه بیشتر به بخش خصوصی درخواست تسهیل با شرایط آسان‌تر را داشت و افزود:باید به دنبال توسعه و رونق اقتصادی و رفع بیکاری باشیم و سرمایه گذاری را در این استان راحت تر کنیم .

 

 شادابی، دیگر عضو هیأت مدیره انجمن نوسازی و توسعه صنعت، ساختمان در ادامه اظهار داشت: بخش خصوصی سنسورهای حساسی دارد و هوشیار است با توجه به شرایط اقلیمی و جغرافیایی و وجود مرز مشترک با کشور عراق اقدام  به سرمایه‌گذاری در این استان کنیم.

 

 

وی درخواست حفظ سرمایه‌های موجود در استان کرمانشاه را داشت و افزود: برای انجام کارهای اداری ساخت یک پروژه، سه برابر زمانی که نیاز به ساخت آن پروژه است باید به دنبال انجام کارهای اداری باشیم و این موجب می‌شود سرمایه گذار کار را رها کند و از ادامه کار منصرف شود. 

 

شادابی خاطرنشان کرد: طبق آمار 90 درصد از سرمایه‌های مردم در بخش مسکن است بخش مسکن برخلاف بخش‌های دیگر برای دولت بار مالی ندارد، لذا پتانسیل سرمایه در این بخش نهفته است.

 

وی یادآور شد: مردم ایران برای خریداری ملک به ترکیه می‌روند باید کاری کنیم که برعکس شود و مردم در خود ایران ملک بخرند، بخش ساختمان موتور محرکه در بخش تولید است در این زمینه می‌شود کار کرد که همین سبب از بین رفتن بیکاری در کشور می‌شود.

 

حیدریان، دیگر عضو هیأت مدیره انجمن نوسازی و توسعه  صنعت ساختمان، در ادامه این نشست، گفت: کرمانشاه با وجود هشت سال جنگ و چالش‌های بسیاری از جمله فقر و بیکاری و ... هنوز به رونق نرسیده است.

 

وی با بیان اینکه در بحث همسایگی که با اقلیم کردستان و عراق می‌طلبد که سرمایه‌گذاری در این زمینه انجام شود، افزود: دیدگاه مدیران در این زمینه باید مناسب تر گردد

حیدریان با یادآوری فرمایشات و تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه «مدیران و مردم دست به دست همدیگر بدهند و مشکلات را حل کنند»، گفت: صنعت ساختمان پیشروترین بخش در صنعت است به همین خاطر دیدگاه مدیران باید مناسب تر شود همین باعث می شود  سرمایه گذاری در این استان  راحت تر شود.

 

گراوندی، عضو هیأت مدیره خانه صنعت معدن و تجارت استان ، گفت:صنایع بزرگی مانند سیمان , فولاد و کاشی  صادراتی هستند. اگر این صنعت ساختمان رونق داشته باشد نیازی نیست که انرژی کشور را به قیمت ناچیزی صادر کنیم .

 

وی افزود: صنعت ساختمان تنها صنعتی است  که از همان لحظه‌ی اول که می‌خواهیم شروع به ساخت کنیم ایجاد اشتغال می‌کند و روی صنایع دیگر (کاشی, فولاد, سیمان و...) اثر می گذارد و به رونق می‌افتند.

 

گراوندی با بیان اینکه بیشتر به دنبال شهرک‌سازی بوده‌ایم و از بافت فرسوده غافل شده‌ایم، افزود: در استان همه نوع مصالحی قابل تامین است و تولیدکنندگان حاضر به سرمایه گذاری مشترک در این زمینه می باشند.

 

مهدی ویسی دیگر عضو هیأت مدیره انجمن نوسازی و توسعه  صنعت و ساختمان،  اظهار داشت: تشکیل شورای معماری در شهرداری کاری به جا و مفید برای صنعت ساختمان است.

 

 سالاری، معاون عمرانی استاندار کرمانشاه در ادامه، در خصوص طرح اقدام ملی و احداث پروژه‌های مسکونی به‌خصوص در بافت فرسوده صحبت کرد و گفت: انتظار دارم بخش خصوصی و اعضای انجمن‌ها در این پروژه‌ها به عنوان سازنده و سرمایه‌گذار حضور داشته باشند.

 

 

طلوعی، شهردار کرمانشاه نیز با تاکید بر حل مشکلات مطرح شده، اظهار داشت: فرصت‌های بسیار عالی داریم و می‌توانیم این دردهای بزرگ را با هم حل کنیم.

 

وی از برگزاری جلسه‌ای در رابطه با حل مشکل ماده پنج و کمیسیون ماده 100 با حضور نمایندگان انجمن و دستگاه‌های ذی ربط خبر داد و گفت: اگر بخواهیم این موضوع حل شود باید برنامه‌ریزی کنیم.

 

طلوعی شهردارکرمانشاه ضمن حمایت از بخش خصوصی، افزود: به فکر آینده‌ای روشن هستیم اگر با هم باشیم و کمک کنیم قطعا مشکلات زودتر حل می‌شود.

 

انتهای پیام/

ارتبـاط با ما

آدرس : کرمانشاه - شهرک صنعتی بیستون ابتدای شهرک ساختمان خدمات فناوری کسب و کار

تلفکس : 34735098-083

تلفن :    34735108-083

کانال تلگرام:   ksh-himt@

E-Mail : khsanat_kermanshah@yahoo.com

 

Template Design:Dima Group