يكشنبه 15 تير 1399

مشاور رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور با تاکید بر ضرورت تشکیل کانون خیران کارآفرین در کاهش نرخ بیکاری، گفت: در استان کرمانشاه نیز باید این مهم شکل بگیرد تا بتوان برای اشتغال اقدام کرد.

 

به گزارش روابط عمومی خانه صنعت، معدن وتجارت از کرمانشاه؛ به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، حمید حاجی‌عبدالوهاب پیش از ظهر امروز در نشستی در خانه صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه، اظهار داشت: تشکیل کانون خیران کارآفرین در کاهش نرخ بیکاری که مهمترین معضل جامعه محسوب می‌شود بسیار اثرگذار است.

 

وی افزود: در قانون اساسی و مصوبات شورای انقلاب به مساله بیکاری اشاره شده و هر چه می‌گذرد، نگرانی دلسوزان انقلاب افزایش می‌یابد.

 

مشاور رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور ادامه داد: تشکیل این کانون‌ها از مدت‌ها پیش توسط کمیته امداد با هدف استفاده از ظرفیت مردمی و افراد خیر به منظور ایجاد اشتغال برای مددجویان تحت حمایت آغاز شده است.

 

وی عنوان کرد: کارآفرینانی که در این کانون‌ها عضو می‌شوند صرفا یک استاد دانشگاه، کارخانه‌دار و یا یک کاسب نیستند.

 

حاجی‌عبدالوهاب تصریح کرد: این خیران کارشناسان مجرب بازار هستند که سرمایه‌گذاری‌ها را مبتنی بر بازارهای رقابت‌پذیر قرار می‌دهند.

 

وی گفت: علاوه بر افراد تحت پوشش کمیته امداد نهادهای دیگری از جمله بهزیستی، بسیج و ... مخاطب کانون خیران کارآفرین و اشتغال کمیته امداد هستند که اگر آموزش‌های لازم را فراگیرند به اشتغال آن‌ها منجر می‌شود.

 

 

حاجی عبدالوهاب افزود: کانون خیران کارآفرین و اشتغال را، به صورت پایلوت ایجاد می‌کنیم و در استان کرمانشاه  نیز باید این مهم شکل بگیرد تا بتوان برای اشتغال اقدام کرد.

 

وی با اشاره به اهداف این کانون، اضافه کرد: کانون خیران کارآفرین و اشتغال به جمع‌آوری و هماهنگی مددجویان کمیته امداد جهت مشاوره، کارآفرینی و اشتغالزایی در استان کرمانشاه با توجه به تجربیات صنعتگران و معدنکاران برای ایجاد فرصت شغلی تشکیل می‌شود.

 

مشاور رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور گفت: از دیگر اهداف کانون خیران کارآفرین و اشتغال، استفاده از نظرات  افرادی که به عنوان کارفرما و کارآفرین هستند در راستای ایجاد فرصت های شغلی برای مددجویان و افراد زیر پوشش کمیته امداد استفاده شود.

 

شکری، رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه نیز، ضمن ابراز حمایت برای تشکیل کانون‌ها و اشتغال در استان کرمانشاه،گفت: انگیزه خدمت به محرومان در استان کرمانشاه  بسیار بالا است از افراد متخصص برای ایجاد تشکیل کانون دعوت می‌کنیم  تا کمیته امداد به اهداف خودش که حمایت از افراد زیرپوشش این نهاد حمایتی است، برسد.

 

 انتهای پیام/

 

ارتبـاط با ما

آدرس : کرمانشاه - شهرک صنعتی بیستون ابتدای شهرک ساختمان خدمات فناوری کسب و کار

تلفکس : 34735098-083

تلفن :    34735108-083

کانال تلگرام:   ksh-himt@

E-Mail : khsanat_kermanshah@yahoo.com

 

Template Design:Dima Group