دوشنبه 31 شهريور 1399

کارشناس اداره‌کل استاندارد استان کرمانشاه با بیان اینکه آشنایی و نهادینه کردن فرهنگ استاندارد نقش کلیدی و موثری در ایمنی و سلامتی کودکان و نوجوانان دارد، گفت: توجه به آموزش استاندارد در مدارس ضروری است.

 

 

به گزارش روابط عمومی خانه صنعت،معدن وتجارت از کرمانشاه، در راستای توسعه و ترویج فرهنگ خرید و معرفی کالاهای استان و ترویج فرهنگ استاندارد، برنامه مشترک با همکاری خانه صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه و اداره‌کل استاندارد کرمانشاه برگزار می‌شود.

 

دانش‌آموزان ناحیه یک آموزش و پرورش شهر کرمانشاه‎ در قالب همین برنامه‌ها امروز با بازدید از نمایشگاه دائمی محصولات صنعتی استان کرمانشاه با مباحث استاندارد، اهمیت آن و لزوم توجه به فرهنگ استاندارد و محصولات استان آشنا شدند.

 

کارشناس اداره‌کل استاندارد استان کرمانشاه در حاشیه این بازدید با بیان اینکه آشنایی و نهادینه کردن فرهنگ استاندارد نقش کلیدی و موثری در ایمنی و سلامتی کودکان و نوجوانان دارد، اظهار داشت: علامت استاندارد زمینه‎ای برای اطمینان افراد از محصولات مصرفی به لحاظ  بهداشتی، کیفیت و سلامت است.

 

 

حقانی ضمن بیان اهمیت استاندارد و نقش و ماموریت اداره‌کل استاندارد از دانش‌آموزان خواست، هنگام خرید کالا به نشان استاندارد و تاریخ تولید و انقضا و آدرس محل تولید توجه کنند.

 

وی با بیان اینکه یکی از ارکان تحقق اقتصاد مقاومتی توجه به مباحث استاندارد و استانداردسازی کالاست، گفت: استاندارد ضامن سلامت جامعه فعلی و آیندگان است که نباید از کنار این موضوع به راحتی گذشت.

 

حقانی به تشریح انواع استانداردها (اجباری و تشویقی)، کد رهگیری 10 رقمی محصول و نحوه بررسی آن از طریق سامانه 10001517 پرداخت.

 

دبیر خانه صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه ضمن خوش آمدگویی به دانش‌آموزان، افزود: باید مدارس از همان ابتدا نسبت به ترویج فرهنگ توجه به کالاهای تولید بومی استان را به همراه استاندارد در بین دانش‌آموزان توجه کنند و به معرفی کالاهای تولید داخل بپردازند.

 

فرهاد مرزی افزود: با استفاده از محصولاتی که از تولیدات استان و مربوط به کارخانه‌ها داخلی است به راحتی می توانیم مانع تعطیلی کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی شویم

 

گفتنی است دانش آموزان در پایان از نمایشگاه های دائمی خانه صنعت، معدن وتجارت بازدید کردند.

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/

 

ارتبـاط با ما

آدرس : کرمانشاه - شهرک صنعتی بیستون ابتدای شهرک ساختمان خدمات فناوری کسب و کار

تلفکس : 34735098-083

تلفن :    34735108-083

کانال تلگرام:   ksh-himt@

E-Mail : khsanat_kermanshah@yahoo.com

 

Template Design:Dima Group